Kurumsal Nakliyat

Kurumsal Nakliyat

Kurumsal nakliyat evden eve nakliyat dışında, çeşitli kurum ve kuruluşların taşıma işlemlerine verilen addır. Kurumsal nakliyatı gerçekleştiren firmalar, evden eve nakliyat firmalarından farklı olabilir. Ya da bazı firmalar her iki nakliyat türünü de gerçekleştiriyor olabilir. Kurumsal nakliyatta dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bu konulara dikkat edildiğinde kurum taşıma işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir.

Kurumsal nakliyatı hangi firmanın yapacağına karar vermek, son derece önemli ve dikkatli bir şekilde araştırılarak karar verilmesi gereken bir iştir. Her firma kurumsal nakliyatı yapabilecek donanıma sahip olmayabilir. Çünkü kurumsal nakliyatta evden eve nakliyattan farklı olarak bazı özel eşya ve ürünlerin taşınması gerekebilir. Bu duruma, hastane ve laboratuvar gibi kurumların nakliyat işlemleri örnek verilebilir. Hastane ve laboratuvar gibi sağlık kurumlarında son derece dikkatli bir şekilde taşınması gereken bazı malzemeler vardır. Bu malzemelerin nasıl taşınması gerektiğini nakliyat firmasının bilmesi şarttır. Elbette sağlık kurumu da nakliyat firmasını bu özel ürünler hakkında uyarıp bilgi verecektir fakat nakliyat firmasının da kurumsal nakliyat hakkında deneyiminin olması çok önemli bir noktadır. EuropaTrans Ankara ili içerisinde kurumsal nakliyat konusunda oldukça deneyimli bir firmadır.

Kurumsal Taşımacılıkta Elektrikli Eşyaların Taşınımı

Kurumsal nakliyat denilince akla elektrikli eşyalar da gelmektedir. Bilgisayarlar, yazıcılar, fotokopiler ve hastane vb. kurumlarda da daha hassas elektrikli eşyalar mevcut olmaktadır. Tüm bu eşyaların taşınması son derece büyük bir dikkat gerektirmektedir. Taşınma işlemi için bu eşyaların sorunsuz bir şekilde paketlenmesi yapılmalıdır. Fakat paketleme işlemi yapılmadan önce tüm eşyaların elektrik bağlantılarının tamamen kesildiğinden emin olunmalıdır. Aksi taktirde bazı istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Daha sonra bu hassas elektrikli eşyaların taşınması için zenle birkaç kişi taşıma işlemini gerçekleştirmelidir. Aynı şekilde, yerleştirme esnasında da taşıma işlemini yapan kişiler aynı özveri ile paket açma ve yerleştirme işlemini yapması gerekmektedir. Bu şekilde sorunsuz bir kurumsal taşıma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Kurumsal Nakliyat Ekspertiz İşlemi

Ekspertiz, taşıma işlemi öncesinde mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Ekspertiz işlemi ile birlikte taşınmanın yapılacağı kuruma firma gelir ve kurumda yer alan malzemelerin, eşyaların sayısı belirlenir. Daha sonra bu eşyaların hangi şekilde taşınacağına karar verilir. Nasıl bir taşıma yapılacağı genel olarak müşteri tarafından karar verilecek bir durumdur. Fakat nakliyat firması da fikrini beyan ederek ortak bir karar alınır. Daha sonra nakliyat firması bir ekspertiz raporu çıkarır ve bu raporda yer alan eşya durumu, eşya sayısı vb. bilgilere göre ne kadar malzeme ve araç kullanılacağı da belirlenmiş olur. Daha sonra müşteri ile bir görüşme yapılarak firma tarafından müşteriye bir fiyat sunulur. Müşteri fiyatı uygun görürse taşıma işlemi için bir sözleşme imzalanır. Ekspertiz ve danışma işlemleri genel olarak pek çok firma tarafından ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir.

Taşıma işlemi için imzalanan sözleşmeden dolayı müşteri ve firma arasında bir ilişki doğar. Bu ilişkiye ek olarak sigortalı bir taşımacılık yapılacağı için sigorta hizmeti de verileceği beyan edilir. Firma, bu hizmetleri müşteriye sorunsuz bir şekilde sunacağına dair müşteriye söz vermiş olur. Daha sonra firma taşınma günü geldiğinde kurumun eşyalarını sorunsuz bir şekilde taşıyarak aradaki sözleşme ilişkisi de bitmiş olur.

Kurumsal Nakliyatta Uzman ve Deneyimli Kadronun Önemi

Kurumsal nakliyat EuropaTrans gibi deneyimli firmalar tarafından sık sık yapılan bir hizmettir. Bu firmalar, alanında uzman ve son derece profesyonel kişileri firmaları dahilinde bulundurarak oldukça kaliteli ve sorunsuz işler çıkartmaktadır. Eşyaları büyük bir özenle taşıyan personeller, bu sayede hem müşteri için hem de firma için iyi bir taşıma işlemini gerçekleştirmiş olur. Bu nedenle kurumsal taşımacılık firmaları müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Müşteri memnuniyetini ve güvenliğini her şeyden önde tutan nakliyat firmaları, müşterilerinin taraflarına iletmiş olduğu istek, öneri ve şikayetleri büyük bir özenle dinleyerek kendilerini bu alanda geliştirmektedir. Bu sayede kurumsal taşımacılık gibi önemli taşıma işlemlerini de daha kaliteli bir şekilde yapmaktadırlar. %100 profesyonel taşımacılık için uzman bir kadro ile çalışılması çok önemlidir. Aksi taktirde dikkatsiz davranılarak pek çok sorunun ortaya çıkması muhtemeldir. Bu nedenle uzun yıllardır bu alanda hizmet veren firmalar ile kurumsal taşımacılık işlemlerinin yapılması gerekmektedir.